Zaznacz stronę

Sprawy o alimenty

Sprawy o alimenty są powszechnie kojarzone z postępowaniami rozwodowymi oraz określeniem wysokości świadczeń ponoszonych na rzecz utrzymania dziecka i sposobu ich uiszczania.

W praktyce sprawy o alimenty obejmują znacznie szerszą grupę postępowań procesowych, do której zaliczamy:

  • sprawy o alimenty na rzecz małoletniego dziecka,
  • sprawy o alimenty na rzecz uczącego się dziecka pełnoletniego,
  • sprawy o alimenty na rzecz byłego współmałżonka,
  • sprawy o alimenty na rzecz rodzica.

Pozew o alimenty może otrzymać rodzic, były współmałżonek, a także dziecko. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że zgodnie z obowiązującym prawem o alimenty na rzecz rodzica może zostać pozwane pełnoletnie dziecko tak przez samego rodzica, jak i przez instytucje pomocowe np. ośrodek opieki, w którym został umieszczony rodzic ze względu na stan zdrowia. Co ważne, prawo do świadczeń dotyczy zarówno rodziców samodzielnie wywiązujących się z obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, jak i osób korzystających ze wsparcia funduszu alimentacyjnego.

Obsługa spraw o alimenty

Kancelaria Adwokacka Adwokata Bartosza Grube zapewnia kompleksową obsługę prawną postępowań alimentacyjnych. Oferujemy fachowe doradztwo oraz zastępstwo procesowe. Obsługujemy strony pozywające i pozwane, każdorazowo działając zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i w najlepszym interesie naszego Klienta.

Klientów zainteresowanych złożeniem pozwu o alimenty oraz osoby pozwane do obowiązku alimentacyjnego zachęcamy do kontaktu.

Nasz Zespół posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze postępowań wynikających z prawa rodzinnego, poparte licznymi sukcesami w postaci orzeczeń wydanych na korzyść Klientów Kancelarii.

Bartosz Grube

Bartosz Grube

Adwokat


kancelaria@adwokat-grube.pl
+ 48 501 163 443

Kancelaria Adwokacka
ul. Świętojańska 38/9,
81-372 Gdynia


Świadczymy usługi prawne głównie na terenie Trójmiasta
i okolic - Gdynia, Gdańsk, Sopot.

Na życzenie klienta również na terenie całego kraju