Zaznacz stronę

Sprawy kredytów frankowych

Sprawy kredytów frankowych (tzw. sprawy frankowe) to szeroki wachlarz postępowań, których tok zależy od wielu czynników: zapisów w podpisanej przez kredytobiorcę umowie kredytowej, stanowiska banku, dotychczasowej historii spłaty kredytu oraz sytuacji kredytobiorcy. Dlatego też każda sprawa frankowa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia zespołu adwokackiego, który po dokładnej analizie dokumentacji może doradzić podjęcie określonych kroków prawnych.

Jednym z najczęściej spotykanych działań w sprawach wynikających z podpisanych przez kredytobiorców umów kredytowych we frankach szwajcarskich jest wystąpienie do sądu z powództwem o ustalenie nieważności umowy kredytowej. Jednocześnie w niektórych przypadkach istnieje możliwość wystąpienia do Sądu z powództwem o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu do CHF za niewiążących. Ponadto, jeśli tylko sytuacja kredytobiorcy na to pozwala można dochodzić zwrotu nadpłaconych rat kredytu. 

Sprawy frankowe – kompleksowa obsługa doradcza i procesowa

Kancelaria Adwokacka Adwokata Bartosza Grube zapewnia profesjonalne doradztwo oraz kompleksową pomoc prawną w sprawach frankowych. Sprawy kredytów frankowych obsługujemy na każdym etapie postępowania – od postępowania reklamacyjnego, aż po zastępstwo procesowe przed sądem. 

Klientów poszukujących profesjonalnego wsparcia w kwestiach wynikających z podpisania umowy kredytowej we frankach szwajcarskich zachęcamy do kontaktu. Podejmujemy się obsługi spraw frankowych niezależnie od bieżącej sytuacji Klienta oraz etapu, na jakim znajduje się postępowanie. W zależności od sytuacji i możliwości prawnych pomagamy w próbie polubownego rozwiązania problemu lub kierujemy sprawę do sądu.

Reprezentujemy również Klientów, którzy zostali pozwani przez bank po wypowiedzeniu umowy kredytowej.

Bartosz Grube

Bartosz Grube

Adwokat


kancelaria@adwokat-grube.pl
+ 48 501 163 443

Kancelaria Adwokacka
ul. Świętojańska 38/9,
81-372 Gdynia


Świadczymy usługi prawne głównie na terenie Trójmiasta
i okolic - Gdynia, Gdańsk, Sopot.

Na życzenie klienta również na terenie całego kraju

Naszym Klientom oferujemy profesjonalną i kompleksową pomoc, zapewniając:

W

analizę dokumentów (umowy kredytowej, regulaminu, aneksów),

W

pomoc w sporządzeniu dokumentacji na potrzeby postępowania reklamacyjnego w banku,

W

sporządzenie zawezwania do próby ugodowej,

W

sporządzenie pozwu przeciwko bankowi,

W

reprezentowanie Klienta przed sądem.