Przywrócenie utraconego posiadania
Postępowanie w sprawie przywrócenia utraconego posiadania służy rozpoznawaniu spraw o roszczenia posesoryjne. Roszczenia posesoryjne mogą dotyczyć zarówno ochrony posiadania rzeczy ruchomej, jak i nieruchomości. Postępowanie w sprawie utraconego posiadania jest regulowane przepisami z dnia 17 listopada 1964 roku Kodeks postępowania cywilnego, zgodnie z którymi zostało ono określone jako postępowanie odrębne.
Wychodząc z powództwem w sprawie przywrócenia utraconego posiadania należy pamiętać, że postępowanie służy wyłącznie przywróceniu naruszonego bezprawnie posiadania, nie służy natomiast ustaleniu stanu prawnego rzeczy czy nieruchomości będącej kwestią sporną. Wyrok w postępowaniach o przywrócenie utraconego posiadania najczęściej ma charakter wyroku nakazującego. Przychylając się do wniosku powoda sąd zobowiązuje pozwanego do wydania rzeczy, opróżnienia lub opuszczenia nieruchomości lub też zakazuje podejmowania określonych działań.
Obsługa prawna spraw z powództwa o przywrócenie utraconego posiadania
Kancelaria Adwokacka Adwokata Bartosza Grube oferuje doradztwo oraz kompleksową obsługę prawną spraw z powództwa o przywrócenie utraconego posiadania.
Klientów reprezentujemy przed sądami rejonowymi oferując m.in.:
- sporządzenie dokumentacji procesowej,
- doradztwo prawne
- zastępstwo procesowe.
Nasz Zespół to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści w zakresie prawa rzeczowego. Ich postawa odznacza się orientacją na cel, jakim jest korzystne z perspektywy reprezentowanego Klienta orzecznictwo w sprawie. Usługi Kancelarii kierujemy zarówno do osób ubiegających się o przywrócenie utraconego posiadania, jak i osób oskarżanych o bezprawne naruszenie posiadania.