Zaznacz stronę

Odszkodowanie za wypadek w pracy

Wypadek w pracy może skutkować szkodą na mieniu i osobie, w wyniku czego poszkodowany lub osoba mu bliska mają prawo do świadczenia odszkodowawczego, w tym zadośćuczynienia za doznane krzywdy oraz renty w przypadku częściowej lub całkowitej utraty zdolności do pracy. Odszkodowanie za wypadek w pracy przysługuje od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz od pracodawcy, za którego odpowiedzialność cywilną za wypadki w pracy najczęściej ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym pracodawca jest związany umową.

Dochodzenie odszkodowania za wypadek w pracy bywa żmudne i coraz częściej wymaga współpracy z doświadczoną Kancelarią Adwokacką. Kancelaria Adwokacka Adwokata Bartosza Grube specjalizuje się w obsłudze postępowań odszkodowawczych dotyczących wypadków w pracy.

W imieniu naszych Klientów dochodzimy m.in.:

  • odszkodowań za szkodę na mieniu i osobie,
  • zadośćuczynienia za doznane krzywdy,
  • zadośćuczynienia za utratę bliskiej osoby,
  • odszkodowania za korty leczenia, rety, utracone zarobki,
  • zwrotu kosztów pogrzebu, renty alimentacyjnej,
  • zasiłku chorobowego,
  • świadczenia rehabilitacyjnego

i wielu innych.

Zapewniamy indywidualne podejście do każdej sprawy, co skutkuje rzetelnym przygotowaniem wniosku procesowego oraz wyczerpaniem wszelkich możliwości odszkodowawczych, do których ze względu na wypadek w pracy uprawniony jest nasz Klient. Działamy na terenie Trójmiasta i okolicy. W zależności do Państwa potrzeb oferujemy doradztwo prawne, obsługę postępowań przedsądowych i sądowych, sporządzanie dokumentacji procesowej oraz zastępstwo procesowe przed sądami właściwymi wszystkich instancji.

Bartosz Grube

Bartosz Grube

Adwokat


kancelaria@adwokat-grube.pl
+ 48 501 163 443

Kancelaria Adwokacka
ul. Świętojańska 38/9,
81-372 Gdynia


Świadczymy usługi prawne głównie na terenie Trójmiasta
i okolic - Gdynia, Gdańsk, Sopot.

Na życzenie klienta również na terenie całego kraju

Specjalizacje odszkodowań

Sprawdź, w czym specjalizuje się nasza kancelaria i dowiedz się więcej