Zaznacz stronę

Odszkodowania szpitalne

Błędy medyczne, zaniedbania, zakażenie w trakcie leczenia – szpital, jako placówka medyczna ma obowiązek wypłaty odszkodowania z tytułu zdarzeń medycznych. W rezultacie pacjenci, którzy w wyniku rzeczonych zdarzeń doznali uszczerbku na zdrowiu lub częściowej lub całkowitej utraty zdolności do pracy są uprawnieni do uzyskania rekompensaty w formie świadczenia pieniężnego. Kwota odszkodowania jest w tym przypadku uzależniona od stopnia uszczerbku na zdrowiu, czasu leczenia, a także zależy od rodzaju zabiegów, którym w placówce poddawany był pacjent.

W praktyce dochodzenie odszkodowania szpitalnego najczęściej odbywa się na drodze sądowej, co wymaga ze strony pokrzywdzonego odpowiedniego przygotowania do rozprawy. Zwłaszcza, że w zdecydowanej większości przypadków placówki medyczne są reprezentowane przez firmy ubezpieczeniowe, na których w ramach zawartych umów spoczywa odpowiedzialność wypłaty należnych odszkodowań.

Kompleksowa obsługa prawna postępowań odszkodowawczych

Kancelaria Adwokacka Adwokata Bartosza Grube specjalizuje się w obsłudze postępowań odszkodowawczych. Obsługujemy sprawy wynikające ze zdarzeń medycznych, zapewniając Klientom kompleksową obsługę na każdym etapie toczącego się postępowania. Oferujemy:

  • doradztwo prawne,
  • obsługę postępowań przedsądowych,
  • sporządzanie dokumentacji procesowej,
  • obsługę postępowań sądowych,
  • wsparcie na etapie należytego zabezpieczenia materiału dowodowego.

Działamy na terenie Trójmiasta i okolicy zapewniając reprezentację procesową w postępowaniach przed sądami właściwymi wszystkich instancji.

Bartosz Grube

Bartosz Grube

Adwokat


kancelaria@adwokat-grube.pl
+ 48 501 163 443

Kancelaria Adwokacka
ul. Świętojańska 38/9,
81-372 Gdynia


Świadczymy usługi prawne głównie na terenie Trójmiasta
i okolic - Gdynia, Gdańsk, Sopot.

Na życzenie klienta również na terenie całego kraju

Specjalizacje odszkodowań

Sprawdź, w czym specjalizuje się nasza kancelaria i dowiedz się więcej