Zaznacz stronę

Przekształcenie spółki

Przekształcenie spółki polega na zmianie jej formy prawnej. Działania związane z przekształceniem spółki podejmowane są przede wszystkim ze względu na potrzebę dostosowania formy prawnej spółki do prowadzonej aktualnie działalności oraz zmieniających się warunków ekonomicznych i przepisów prawnych.

Podmiotem przekształcenia może być dowolna spółka prawa handlowego, jak również spółka cywilna. Przekształcenie dotyczy także firm prowadzonych w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, które w toku naturalnego rozwoju mogą zostać przekształcone w spółki, w tym także w spółki jednoosobowe (spółkę kapitałową lub spółkę akcyjną).

Kancelaria Adwokacka Adwokata Bartosza Grube zapewnia fachowe doradztwo oraz kompleksową pomoc prawną. Naszym Klientom pomagamy w wyborze optymalnej formy prawnej prowadzenia działalności, jednocześnie zapewniając obsługę całego procesu transformacji. W ramach obsługi przekształceń spółek zapewniamy obsługę przekształceń:

  • ze względu na zmianę formy prawnej,
  • wynikających z połączenia podmiotów gospodarczych,
  • wynikających z podziału spółki.

W ramach oferowanych usług sporządzamy umowy między wspólnikami, jak również umowy zakupu-sprzedaży podmiotów gospodarczych. Jednocześnie pomagamy w przygotowaniu przedsiębiorstwa do sprzedaży i zapewniamy doradztwo prawne firmom przy sprzedaży i zakupie firm. Do współpracy zapraszamy przede wszystkim Klientów z terenu Trójmiasta, jak i przedsiębiorców zainteresowanych zakupem przedsiębiorstwa z siedzibą w Gdyni, Gdańsku, Sopocie i okolicy.

Bartosz Grube

Bartosz Grube

Adwokat


kancelaria@adwokat-grube.pl
+ 48 501 163 443

Kancelaria Adwokacka
ul. Świętojańska 38/9,
81-372 Gdynia


Świadczymy usługi prawne głównie na terenie Trójmiasta
i okolic - Gdynia, Gdańsk, Sopot.

Na życzenie klienta również na terenie całego kraju

Specjalizacje obsługi prawnej firm

Sprawdź, w czym specjalizuje się nasza kancelaria i dowiedz się więcej